Редактор: Юлия Георгиева
e-mail: [email protected]
кадър бТВ
"Автомагистрали" ЕАД е държавно дружество и аз се радвам, че има сигнали, тъй като компетентните органи ще влязат в дружеството и ще проверят цялостната му дейност. Първо дружеството участва в обществените поръчки и договорите, които е сключило с Пътна инфраструктура за поддръжка на автомагистралите е след участие в обществена поръчка. Този договор е склюбен именно по закона за обществените поръчки.
Това коментира регионалният министър Петя Аврамова в ефира на бТВ.
"Автомагистрали" ЕАД е участвала в търг от АПИ и е спечелила обществената поръчка, допълни тя.
Между другото АПИ оказва контрол върху изпълнението на договорите на "Автомагистрали" ЕАД и стриктно следят и изпълнението на "Хемус". В същото време аз се надявам, че мениджмънта на "Автомагистрали" ЕАД да се справи, защото имат възложени доста строителни дейности, които изискват максимална организация, така че да не забавят нито един договор, който те са поели като ангажимент, посочи министърът.
Договорите, които са с възлагане от АПИ към "Автомагистрали" ЕАД са около 5 млрд. лв. Но не всички средства са отишли в дружеството. Плаща се само за реално извършени дейности. АПИ е заплатило аванс на дружеството за изпълнение на дейностите. Всички пари са в БНБ и са под контрола на министерство на регионалното развитие, допълни тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Гечев: Внесохме законопроекти против неоправданите цени в магазините
Дата: 11/05, 15:19
Човекът, който даде идеята Джирото да дойде в България: Няма нито едно обвинение от отборите на падналите състезатели към пътната настилка
Дата: 11/05, 15:13
Близо 20 държави проявяват интерес към подписване на споразумения за дронове с Украйна
Дата: 11/05, 15:09
Времето във Варна във вторник: До 23 градуса и гръмотевици
Дата: 11/05, 15:03
Премиерът Радев назначи двама заместник-министри на финансите
Дата: 11/05, 14:59