Д-р Данчо Пенчев: Един българин е починал от британския щам на коронавируса


03/02/2021, 09:17

Редактор: Недко Петров

e-mail: [email protected]

Кадър бТВ

Дали го има в България новият британски щам, да, безспорно го има. За новия, мутиралия, още нямаме информация. На територията на София изследвания за британския щам имаме в „Пирогов“ и Националната референтна лаборатория в центъра по заразни и паразитни болести. Това, което като данни от „Пирогов“, получих днес сутринта е, че от 103 положителни, 43-ма са с доказан британски вирус. Но официалните изследвания, които проф. Кантарджиев също ми даде тази сутрин, са, че от 48 изследвания във втория пул, 25 случая са с британски вирус.

Това каза директорът на РЗИ-София д-р Данчо Пенчев по бТВ.

Интересно е, че тези хора нямат скорошно напускане на страната, тоест не са напускали България. Повече от половината от тях не са били хоспитализирани, но имаме един починал. Общият брой на доказаните в Националната референтна лаборатория до момента официално са 33-ма. Това, което прави впечатление и това, което ни води в посока да бъдем напрегани като Здравна система на територията на София е, че вирусът се подмладява. За първи път средната възраст на новите диагностицирани е под 50 години, допълни Данчо Пенчев.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Намереният мъртъв мъж в хотел в Банско е дигитален номад: Гърлото му е прерязано с макетен нож
Дата: 08/05, 15:06

Клисурски: Подадохме сигнал до БНБ относно отпуснати кредити от ББР
Дата: 08/05, 15:04

Банков обир в Германия, взети са заложници
Дата: 08/05, 14:49

Радев влиза в битка с веригите
Дата: 08/05, 14:441 Коментар

Велислава Петрова пое поста министър на външните работи на Република България
Дата: 08/05, 14:432 Коментара

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия