Редактор: Недко Петров
e-mail: [email protected]
Кадър бТВ
Дали го има в България новият британски щам, да, безспорно го има. За новия, мутиралия, още нямаме информация. На територията на София изследвания за британския щам имаме в „Пирогов“ и Националната референтна лаборатория в центъра по заразни и паразитни болести. Това, което като данни от „Пирогов“, получих днес сутринта е, че от 103 положителни, 43-ма са с доказан британски вирус. Но официалните изследвания, които проф. Кантарджиев също ми даде тази сутрин, са, че от 48 изследвания във втория пул, 25 случая са с британски вирус.
Това каза директорът на РЗИ-София д-р Данчо Пенчев по бТВ.
Интересно е, че тези хора нямат скорошно напускане на страната, тоест не са напускали България. Повече от половината от тях не са били хоспитализирани, но имаме един починал. Общият брой на доказаните в Националната референтна лаборатория до момента официално са 33-ма. Това, което прави впечатление и това, което ни води в посока да бъдем напрегани като Здравна система на територията на София е, че вирусът се подмладява. За първи път средната възраст на новите диагностицирани е под 50 години, допълни Данчо Пенчев.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Правителството възнамярява да закрие Комисията по досиетата, ДПС остро се възпротиви
Дата: 25/06, 12:07
Теменужка Петкова: ПБ представи бюджет на политическото лицемерие
Дата: 25/06, 12:021 Коментар
Варненец: Внимавайте по велоалеята срещу Пожарната, че лято с гипс е кофти
Дата: 25/06, 11:55
Терзиев заведе дело срещу Станислав Анастасов
Дата: 25/06, 11:51
Мъск вече не е трилионер
Дата: 25/06, 11:491 Коментар