снимка Булфото
Румен Радев е популист.
Никой не е изненадан, че ще се кандидатира отново, но го обяви по недемократичен начин. Той се подигра на собствената си политическа партия, самоназначи се за втори мандат". Това каза в предаването "Офанзива с Любо Огнянов" по Нова тв Росен Плевнелиев, президент на Република България от 2012 до 2017г..
"Подадох му ръка и исках да му помогна, надявах се да се поучи от грешките на предшествениците си. Имаме президент популист генерал-русофил, който води битка за властта", смята той.
"Радев единствено води битка срещу правителството, обслужвайки собствената си партия, която е в опозиция. Един президент не се мери по рейтинга, а по прогреса и успеха в обществото. Радев не ни помага по пътя към европейското и демократично развитие на България", коментира Плевнелиев.
Според него Румен Радев съзнава, че не може да има втори мандат без подкрепата на БСП и ДПС и си дава сметка, че неговата съдба ще се реши на парламентарните избори, не на президентските.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кметът: Варна е гостоприемен град с отворени към света хора. Но в България всички са равни пред закона
Дата: 08/05, 18:35
Проф. Здравко Попов: Новият кабинет не е политически, а административен
Дата: 08/05, 18:24
14 души дариха кръв доброволно във Варна днес
Дата: 08/05, 18:10
16 екипажа от страната ще участват в 29-ото Класик рали „Нептун“ във Варна
Дата: 08/05, 17:53