Джо Байдън с първото си посещение в Пентагона като президент на САЩ


11/02/2021, 03:24

фото: Touch Of Light, Уикипедия

Пентагонът ще направи преглед на стратегията на армията по отношение на Китай.

Джо Байдън заяви при първото си посещение в Пентагона като президент на САЩ, че никога няма да се поколебае да използва сила, ако това се налага, за да бъде възпряна агресия.

В изказването си американският държавен глава добави, че никога няма да вземе с лека ръка решение за употреба на военна сила, и заяви, че САЩ трябва да повишат способностите си в киберпространството.

По думите му е нужно да бъде отговорено на засилващите се предизвикателства от страна на Китай. Байдън заяви, че Пентагонът ще направи преглед на стратегията на армията по отношение на Китай.

Неговият предмет ще бъдат ключови области като разузнаване, технологии и военното присъствие на Вашингтон в региона.

Американският президент съобщи, че американският министърът на отбраната Лойд Остинго е информирал за нова работна група по въпросите на Китай, която ще направи въпросния преглед, така че Америка да отговори на, цитирам, "китайското предизвикателство".

От Ройтерс се позовават на американски официален представител, пожелал анонимност, според когото съставената в Пентагона 15-членна работна група за целта ще представи препоръките си до четири месеца.

В отговор на въпрос Байдън допълни, че САЩ са заинтересовани от получаването на всички факти за разпространението на коронавируса в Китай и неговия произход. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Патриарх Даниил: Дай боже и в днешно време Църквата ни да ражда светци
Дата: 10/05, 12:30

БФС с позиция след расисткия скандал на „Тича"
Дата: 10/05, 12:20

Васил Терзиев: Готови сме за Джиро д’Италия
Дата: 10/05, 12:101 Коментар

Утре откриват паметник на Елисавета Багряна
Дата: 10/05, 12:00

Сестри Стоеви спечелиха титлата във Франция
Дата: 10/05, 11:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия