Снимка Pexels
Оказва се, че във Варна има много болни от сезонен вирус, който не е Ковид. Увеличават се случаите на остри респираторни заболявания във Варна и региона. Това съобщиха от Регионалната здравна инспекция в морския град, на база данните за миналата седмица, предаде репортер на Радио „Фокус“ – Варна . Броят на регистрираните остри респираторни заболявания (ОРЗ) през настоящата седмица са регистрирани 461 от ОРЗ, срещу 379 от предходната седмица.
За изтеклата седмица за гр. Варна и област Варна лабораторно доказани положителни на COVID- 19 са 271 човека срещу 191 от предходната седмица. В имунизационният кабинет през отчетния период са преминали 411 варненци, от които имунизирани с ваксината на „Пфайзер“ са 407 човека и 4-ма души са имунизирани с васкина за жълта треска.
От РЗИ – Варна допълниха, че през седмицата се извърши имунизация срещу COVID-19 на медицински работници, работещи в COVID отделения и от лечебни заведения за извънболнична помощ, учители, хора от социални домове, университети. Извършени са 56 епидемиологични проучвания на съмнителни и положителни на COVID-19 лица и лица с други инфекциозни заболявания.
Издадени са общо 536 предписания за поставяне под карантина на положителни и контактни лица на COVID-19. Няма наложени административни санкции.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 10/05, 02:20
Меси с гол и две асистенции при победа на Интер Маями
Дата: 10/05, 02:00
Линдзи Вон е номинирана в състава на САЩ за Световната купа
Дата: 10/05, 01:30
Днес у нас се отбелязва Професионален празник на химика
Дата: 10/05, 01:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 10/05, 00:50