Кадър NOVA NEWS
Кметът на София излезе с изявление за причината за смъртта на 16-годишния Людмил, който загина, след като стъпи на оголен електрически кабел върху шахта в София. Незаконен кабел е причинил токовия удар, убил момчето. Това стана ясно на извънреден брифинг на столичния кмет Йорданка Фандъкова.
Смъртта на 16-годишния Людмил е тежко престъпление. Изказвам искрените си съболезнования пред семейството, каза Фандъкова по повод трагедията на столичния булевард “Иван Гешов” в неделя. Людмил издъхна в ръцете на баща си, след като стъпи на шахта с оголени кабели и бе поразен от токов удар, предаде Нова Тв.
Фандъкова обясни, че е назначила проверка за случилото се, която е засегнала всички обекти на тротоара пред болница “Св. Иван Рилски”. Трите обекта са поставени с документи от район “Триадица”, тя взима наеми за тях. В документацията за поставянето има пропуски, уточни градоначалникът. Другите два павилиона също били напълно незаконни.
През 2018 г. е имало заповед за премахването им, но документацията е върната заради пропуските. “Кабелът, който се предполага, че е станал причина за смъртта, води до един от обектите на територията на болницата. Той е прокаран напълно незаконно, но има договор с ЧЕЗ за присъединяване”, разказа Фандъкова. По думите й договорът представлява хвърчаща бележка, пише standartnews.com.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Без вода днес във Варна и региона
Дата: 07/05, 09:47
Депутатите отхвърлиха създаването на комисии за имуществото на Пеевски и влиянието на Прокопиев
Дата: 07/05, 09:43
Инж. Кирил Ангелов: Имало е сигнали за развитие на свлачищен процес, но не са наблюдавани
Дата: 07/05, 09:29
Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23
Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18