В колонията Навални може да шие маски


28/02/2021, 20:26

Снимка Фейсбук, Навални 

Ясно е къде се намира Навални. Предоставя му се възможност да шие маски. 

Алексей Навални ще изтърпи присъдата си от две и половина години затвор при общ режим в наказателна колония №2 в град Покров, Владимирска област.  

Град Покров се намира на стотина километра източно от Москва, а изправителната колония – на няколкостотин метра от жилищните сгради. Създадена е през 90-те години на миналия век. Там обикновено се изпращат осъдени за първи път за леки и средни престъпления, предаде Днес.бг.

Не територията на колонията има православен храм, молитвено помещение за мюсюлмани, библиотека, спортни площадки, хлебопекарна и дърводелски цех.

Ако пожелае, Навални ще може да започне работа като стругар, библиотекар, готвач или да шие защитни маски. Той вече се намира във Владимирска област, където беше транспортиран от московския предварителен арест „Матроска тишина“. Предстои му да прекара известно време под карантина, да премине медицински изследвания, след което ще бъде разпределен в един от десетте затворнически отряда.

С решение на Симоновския районен съд в Москва условната присъда на Навални за мошеничество до делото „Ив Роше“ беше променена на ефективна заради многократно нарушаване на изпитателния срок. Решението беше потвърдено от Московския градски съд.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Всички видове изтребители в родната ни армия ще бъдат в небето днес за Денят на храбростта
Дата: 06/05, 10:26

Пролетен фестивал ще се проведе днес в Морската градина на Варна
Дата: 06/05, 10:18

Началникът на отбраната адмирал Емил Ефтимов: За балистична заплаха ще разчитаме на колективна защита
Дата: 06/05, 10:081 Коментар

Президентът Йотова: Най-важната дума днес е "благодаря"
Дата: 06/05, 10:001 Коментар

Във Варна се състоя ритуал по тържественото издигане на флага на Военноморските сили
Дата: 06/05, 09:501 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия