Снимка: Pexels
Полицията конфискува марихуана за над 1 милион долара в Северна Македония. Количеството е над половин тон. Арестувани са трима души при две отделни операции, проведени срещу международни престъпни групи за трафик на наркотици, предаде Нова телевизия.
Департаментът за борба с организираната и тежката престъпност е разбил в събота международна престъпна група за трафик на марихуана от Косово през Северна Македония и Гърция към Турция. При операцията досега са конфискувани 424 кг марихуана и е задържан един заподозрян. Стойността на наркотиците на пазара в Турция се оценява на над 1 млн. евро, заяви говорителят на вътрешното министерство в Скопие Тони Ангеловски.
Той уточни, че операцията е била проведена на ГКПП "Богородица" (на границата с Гърция) в събота вечер, където при проверка на товарен автомобил с регистрация от Скопие са открити 519 пакета марихуана. Обискът на камиона продължава. При отделна операция в неделя силите за сигурност са разбили друга престъпна група край село Селемли близо до границата с Гърция и са конфискували 93 кг марихуана. Задържани са били двама заподозрени.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:30
Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21
ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10
Везенков и Олимпиакос ще играят срещу Фенербахче на полуфинал в Евролигата
Дата: 09/05, 12:00