Кадър NOVA NEWS
Популярен български лекар обяви как може да преодолеем коронавируса. Смятам, че ваксината срещу COVID-19 е нещото, което ще ни спаси и ще ни върне в състоянието, което е поне малко по-добро от това, което е в момента”. Това заяви ръководителят на Спешното отделение в „Пирогов” д-р Дияна Димитрова.
„Вече малко повече от две седмици има ръст на хоспитализираните в „Пирогов”. През последния месец по-голямата част от пациентите, потърсили помощ, са по-млади. Обяснявам си го с това, че те контактуват помежду си повече”, каза още тя, предава NOVA.
„За смъртния случай след ваксиниране с AstraZeneca никой не потвърждава, че в основата е ваксината. След като изяснят научно нещата смятам, че няма да има проблем и ваксинацията с AstraZeneca ще продължи”, посочи д-р Димитрова.
Запитана дали има ваксинирани, оплакали се от странични ефекти от AstraZeneca, тя отговори: „При нас в „Пирогов” нямаме такива пациенти. Всеки се предупреждава какво трябва да очаква след ваксината, пише dariknews.bg.
При AstraZeneca още след първата доза организмът започва да изгражда антитела и е нормално да има втрисане, температура и неразположение. След като пациентът е предупреден как да постъпи, не сме имали оплаквания. Имали сме обаждания, че са се случили точно тези неща, но нищо по-сериозно”.
„Никога не ме е било страх от вируса, защото вярвам, че каквото трябва да се случи, ще се случи. Когато човек изпадне в страх, той не реагира адекватно”, коментира още д-р Дияна Димитрова.
„През тази една година видяхме и много пациенти, които са се вкопчили в живота и искат да преборят болестта. В единия момент ги е страх, но в другия искат, борят се да живеят и го постигат.
През COVID отделението минаха и много колеги”, каза още тя. И допълни: „Коварността на това заболяване е, че на моменти не можеш сам да прецениш колко тежко е състоянието ти”.
Според нея, ние сме държавата с най-либералните мерки. „Ако всички сме дисциплинирани няма да има проблем, даже и да са отворени ресторантите. Мерките са достатъчни, стига да ги спазваме. Покачването на случаите означава, че някъде нещо не се спазва”, категорична е тя.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Първият българин в Джиро д'Италия: Падания стават навсякъде, не е заради българския асфалт
Дата: 11/05, 18:34
Иванов: В мерките липсва борба с цените на горивата. Това е генезисът на поскъпването на храните
Дата: 11/05, 18:271 Коментар
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 18:20
16-годишен получи обвинение за стрелбата по автобус в Перник
Дата: 11/05, 18:161 Коментар
Костадинов: Предложените от формацията на Радев мерки показват некомпетентност
Дата: 11/05, 18:081 Коментар