снимка pixabay
Една трета от IT специалистите у нас са жени, което ни нарежда на първо място в света в това отношение.
"България е с най-добри условия в Европа за професионална реализация на жените от гледна точка на продължителност на отпуска по майчинство, лидерски позиции и икономически възможности".
Това заяви заместник-министърът на транспорта, информационните технологии и съобщенията Андреана Атанасова по време на онлайн дискусия в рамките на Световната среща на върха по въпросите на информационното общество, предаде Дарик.
Заместник-министърът цитира данни на Евростат, според които, у нас една трета от заетите в ИТ бранша са жени, което е два пъти повече от средното съотношението за държавите от Европейския съюз и извежда страната ни на първо място.
"Възможностите за развитие в цифрова среда, както и работата от дома, са широко използвани в сферата на услугите, позволявайки на жените гъвкаво да комбинират служебни задължения и семейни ангажименти", посочи Андреана Атанасова.
Тя бе категорична, че привличането на жени в ИТ сектора е както политика на българското правителство, така и осъзнат интерес от страна на бизнеса и обществото.
„По този начин се удвоява потенциала на професионалната ИТ общност. Съвместно с неправителствени организации, в България има редица инициативи за привличане на младежи, равнопоставено момичета и момчета, в дигиталния сектор“, каза още заместник-министърът.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Меси за Кристиано Роналдо: Връзката ни винаги е била добра и уважителна
Дата: 08/05, 23:40
Зеленски издаде указ: Разрешавам провеждането на парад в Москва на 9 май
Дата: 08/05, 23:36
Путин: Всички са добре дошли по случай Деня на победата
Дата: 08/05, 23:35
Сър Дейвид Атънбъро навърши 100 години и още снима филми
Дата: 08/05, 23:28
Джокович се завърна след два месеца отсъствие и отпадна тежко в Рим
Дата: 08/05, 23:21