кадър: U.S. Capitol Police, Туитър
Нова информация за инцидента.
Ето какво ново се съобщава:
Нападателят на комплекса на американския Конгрес е 25-годишният Ноа Грийн от щата Индиана, съобщава американската телевизия Ен Би Си. Той бил привърженик на движението "Нация на исляма", което се се застъпва за подобряването на положението на афроамериканците.
Властите не определят нападението като терористична атака.
На своята страница във Facebook, 25-годишният Ноа Грийн съобщава, че е загубил работата си и търси духовно наставление, съобщава още Ен Би Си.
Беше съобщено и че полицаят, който загина при нападението до американския Конгреса, е служил в полицията на Капитолия в продължение на 18 години.
Президентът Джо Байдън публикува изявление, в което подчертава, че заедно с първата дама Джил Байдън са съкрушени от новината за атаката, съобщи Би Би Си. Джо Байдън е наредил и знамената на Белия дом да бъдат спуснати наполовина, в знак на почит към загиналия полицай.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Николай Михайлов към Боби Михайлов: Липсваш ми всеки ден
Дата: 09/05, 23:00
Антонио Коща: ЕС ще трябва да преговаря с Русия
Дата: 09/05, 22:591 Коментар
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 22:50
Левски вдигна 27-ата титла в историята си
Дата: 09/05, 22:45
Путин: Войната върви към своя край
Дата: 09/05, 22:333 Коментара