Днес се открива мотосезонът, КАТ започва петдневна специализирана акция


10/04/2021, 08:06

снимка: Булфото

Глобата за неправилно поставен номер е до 300 лева, водач може да остане без книжка за половин година.

Акцията ще продължи до другата сряда.

В 10 ч. днес на столичния площад „Александър Невски” ще бъде открит мотосезонът. 

По този повод „Пътна полиция“ започва петдневна специализирана акция, предава БНР.

Главен инспектор Лъчезар Близнаков обяви за какво ще следи полицията:

„Ще се следи основно дали притежават свидетелство, валидно за категорията на управляваното превозно средство; наличието на регистрационни табели и дали са поставени на определените за това места, санкциите там са много сериозни. За табела с регистрационен номер, която не е поставена на определеното място, е предвидено наказание до 6 месеца лишаване от право да се управлява МПС. Глобата е до 300 лева. За тези, които си позволят, защото констатираме и такива случаи, да използват регистрационна табела от друго превозно средство или да управляват МПС, което не е регистрирано по надлежния ред, това е квалифицирано като деяние по НК и е предвидено до една година лишаване от свобода“.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мъж загина след падане от високо в София
Дата: 11/05, 19:58

Строителният бранш: Варна губи инвестиции заради административен блокаж
Дата: 11/05, 19:55

Германският министър на отбраната: Путин може сам да сложи край на войната, ако иска. Думите му може да са поредна измама
Дата: 11/05, 19:531 Коментар

Уикенд: Продават хижа "Петрохан" и къщата на Калушев на морето
Дата: 11/05, 19:49

Варненски експерт: Родното Черноморие остава по-изгодно от Гърция и Турция
Дата: 11/05, 19:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия