Снимка: Булфото
„И след тези избори картата на България отново е синя. Победихме в 169 от 260 общини. Подкрепиха ни основно икономически активни и високообразовани хора, които генерират БВП на страната. Наблюдава се е и ръст в гласовете на пенсионерите за нас. Горди сме с резултата си“. Това заяви премиерът Бойко Борисов в разговор с генералния секретар на Европейската народна партия Антонио Лопес.
Последният поздрави ГЕРБ и Бойко Борисов за победата на изборите и убедителния резултат, съобщиха от пресцентъра на партията. Пред Борисов Антонио Лопес изрази своята лична подкрепа и тази на ЕНП към ГЕРБ. По думите му само държавник с голям опит и международен авторитет като Бойко Борисов може да изведе страната от кризата и да се справи с пандемията. Затова и Лопес сподели своята надежда, че ГЕРБ ще успее да сформира кабинет. Той бе категоричен, че благодарение на добрия екип, усилената работа, постигнатите успехи и модерната политическа програма ГЕРБ се е утвърдила като партията с най-високо доверие сред българските граждани и така е отговорила на нападките на критиците.
„За съжаление, наша сестринска партия е на път да вкара във властта социалистите и популистите, оформяйки безпринципно обединение“, информира лидерът на ГЕРБ и увери генералния секретар на ЕНП, че партията ще положи максимални усилия, за да излъчи работещо правителство. „Наши приоритети остават битката с пандемията, образованието, доходите и икономическият растеж“, отбеляза Борисов. Той представи пред Антонио Лопес и заключенията от доклада на ОССЕ, според който изборите у нас са проведени по прозрачен и демократичен начин.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Над 5100 души са се преместили да живеят във Варна от чужбина през 2025 г.
Дата: 12/05, 18:471 Коментар
Опитват да разбият градоносен облак, преминаващ над община Сливен
Дата: 12/05, 18:28
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 18:20
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 18:20
Район "Приморски" с предупреждение за Маратон „Варна 2026“
Дата: 12/05, 18:17