Получаваме 4 милиона дози на "Пфайзер" и "Модерна" до края на юни


17/04/2021, 19:52

Снимка: Pexels

България ще получи 4 милиона дози на "Пфайзер" и "Модерна" до края на юни. Това обяви изпълнителният директор на Изпълнителната агенция по лекарствата Богдан Кирилов в ефира на БТВ.

Към момента единствено към АстраЗенека има намаляване на интереса за ваксиниране, но изключително положително е това, което се случи миналата седмица и количествата ваксини, които получихме допълнително, добави той.

"До края на юни от ваксината на Пфайзър ще получим 3.5 млн. дози, а от ваксината на Модерна ще получим 500 хил. дози. Колективният имунитет тепърва предстои да бъде коментиран допълнително. С количествата, които бъдат доставени ще има възможност да бъдат ваксинирани над 2.5 млн. души", каза още той.

"Всички експерти, които участваха в щаба са максимално ангажирани. Не вярвам да се отрази негативно. Ние от Агенцията по лекарствата продължаваме активната си комуникация с Европейската комисия", каза още той.

Кирилов не се е ваксинирал още, защото е преболедувал коронавируса през декември.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00

Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20

Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00

Хороскоп за петък: Овен - планиране; Лъв - инициатива; Стрелец - нови познанства; Козирог - дисциплина; Риби - чувствителност
Дата: 08/05, 04:30

На 8 май през 1886 г., търсейки лек за главоболие, фармацевтът Пембъртън създава Кока-Кола
Дата: 08/05, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия