Ръководители на осем големи руски градове и губернии търсят подходящи места за детски лагери по българското Черноморие. Това съобщи във Варна зам.-кметът на Рязан и председател на Съюза на общинските съвети в Русия Владимир Холопов, който е член на гостуващата делегация.
Той уточни, че в рамките на посещението ще бъдат посетени 12 града в България. Според Холопов делегацията вече е разгледала Южното Черноморие, а днес и утре ще се запознае с условията по Северното.
Всеки руски град има в бюджета си задължително средства за детски отдих, обясни Холопов, цитиран от news.bg. Той даде пример с Рязан, чийто бюджет е 8 милиарда евро и от него годишно се заделят 4 процента за малчуганите.
Според Холопов децата от социално слаби семейства почиват безплатно, а за останалите - родителите поемат различна част от разноските им.
България е изключително подходяща дестинация, тъй като тук съотношението между качество на услугите и цените е много добро, климатът е прекрасен, а и няма сериозна езикова бариера, коментира Холопов.
По думите му целта ще бъде децата да почиват в селища, където няма голямо струпване на туристи, а да правят екскурзии из страната ни. Според Холопов оптималният вариант е лагерите да са с продължителност по 3 седмици. Освен за детски отдих, членовете на руската делегация търсят в България партньорства в сферата на СПА-туризма и различни сектори на икономиката.
Калоян Методиев: Кабинетът на Радев е катастрофален. 50 % са свързани с Радев, 50 % с Пеевски
Дата: 07/05, 20:411 Коментар
Министерството на туризма: Черноморието е подготвено за летния сезон
Дата: 07/05, 20:40
Калоян Методиев: Гълъб Донев няма капацитет за финансов министър
Дата: 07/05, 20:33
Масови съкращения в Русе, 15 % остават без работа
Дата: 07/05, 20:28
България с двама финалисти в първия ден на Световната купа във Варна
Дата: 07/05, 20:27