снимка Булфото
НОЩ бе създаден, за да се размие отговорността. Това е мнението на доц. Атанас Мангъров.
Цялата политика на правителството по отношение на тази пандемия и с евентуалното оттегляне на правителството най-вероятно то искаше да освободи място за нови играчи, които да се повяват на този терен, като разформирова щаба. Така доц. Атанас Мангъров отговори на въпрос на дебати.бг защо премиерът в оставка Бойко Борисов така внезапно закри Националния оперативен щаб.
По негови думи предложението на здравния министър в оставка да се направи нов щаб, е безсмислено.
В нашата страна има достатъчно структури, чиято работа се състои да овладяват подобни епидемии, съществува и един план за борба с грипа и други инфекции, създаването на такъв щаб е напълно излишно, отсече още Мангъров.
Според него това са дейности, които трябва да се координират от министъра на здравеопазването и от главния санитарен инспектор. Те са достатъчно овластени и именно това са техните функции. Със създаването на една такава структура целта бе да се размие отговорността. Този щаб не носеше никаква отговорност за нищо и през никого, категоричен е още Атанас Мангъров.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
8 май – Световен ден на Червения кръст и Червения полумесец
Дата: 08/05, 00:30
Мартин Карбовски за правителството на Радев: Приличат на хора, на които ще се довериш, ако си купуваш кола на старо
Дата: 08/05, 00:00
Реал Мадрид с изявление след сбиването между Валверде и Чуамени
Дата: 07/05, 23:55
Връщат отменените състезания на Никола Цолов в календара
Дата: 07/05, 23:48
Министърът на външните работи на Северна Македония: Не сме готови за промяна на конституцията
Дата: 07/05, 23:41