Снимка: Pexels
Отборите във футболния елит на България бе увеличен от 14 на 16 отбора, реши Изпълкомът на БФС. Решението влиза в сила още от сезон 2021/2022 година. Отново ще има плейофи, след като първоначалното предложение да се върне класическия формат бе отхвърлено от повечето членове на днешното заседание, съобщава "Спортал".
Най-вероятно става въпрос за първа шестица, която ще се бори за първите три места. Втората четворка ще се бори за седмата позиция, която дава възможност на седмия да играе плейофи за влизане в Лига Европа, а последната шестица ще определят двата изпадащи и тима, който ще участва в баража за оставане с третия от Втора лига.
На този етап не се знае дали ще има изпадащи отбори през този сезон от efbet Лига. "От изпълнителния комитет е сформирана експертна група, която до 25 май трябва да даде своето предложение как да бъдат определени 16-те отбора за елита и дали изпадащите през този сезон ще могат да участват в efbet Лига и догодина", обясни Емил Костадинов.
Според анкета, направена от президента на Професионалната футболна лига Стефан Капралов, общо 16 отбора са дали съгласие да има формат с 16 тима. Единствено ЦСКА-София, ЦСКА 1948 и Литекс са били категорично против. Останалите клубове са се въздържали от отговор.
От новия сезон Втора лига ще бъде увеличена от 16 на 18 отбора.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кая Калас: Всичко сочи, че Путин не е толкова силен
Дата: 11/05, 20:04
Мъж загина след падане от високо в София
Дата: 11/05, 19:58
Строителният бранш: Варна губи инвестиции заради административен блокаж
Дата: 11/05, 19:55
Германският министър на отбраната: Путин може сам да сложи край на войната, ако иска. Думите му може да са поредна измама
Дата: 11/05, 19:531 Коментар
Уикенд: Продават хижа "Петрохан" и къщата на Калушев на морето
Дата: 11/05, 19:49