Изявление на Американското посолство: "България е приятел, съюзник в НАТО и стратегически партньор"


30/04/2021, 22:43

снимка: Булфото

Външното ни министерство обяви, че гони още един руски дипломат. МВнР поиска от Русия да окаже съдествие за разследването на взривовете в български оръжейни складове, за да може да бъдат разкрити извършителите и предадени на съд.

В изявление Американското посолство в България заявява, че подкрепя суверенитета на София.

“България е приятел, съюзник в НАТО и стратегически партньор. Ние твърдо подкрепяме суверенитета на България и още веднъж заставаме заедно с нея срещу злонамерени действия на нейна територия”, гласи позицията, публикувана на страницата на посолството., пише svobodnaevropa.bg.

Тя идва ден след като София обяви още един руски дипломат за персона нон грата. Посолството на Русия в България съобщи, че става дума за помощник на военен аташе и посочи, че Москва "си запазва право за ответни мерки".

В четвъртък стана ясно, че външният министър в оставка Екатерина Захариева е поискала правоохранителните органи на Руската федерация да окажат пълно съдействие на българските власти в разследването на взривовете в български оръжейни складовеунищожаването на веществени доказателства при пожар и отравянето на трима български гражданистана ясно от съобщението на ведомството. Това е поредният изгонен руски дипломат от България.

По думите на българския първи дипломат Министерството на външните работи си запазва правото за още ответни действия. Те е поискала от посланика руските дипломати да прекратят извършването на действия, несъвместими с Виенската конвенция за дипломатическите отношения.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Ива Кечева е назначена за заместник-министър на правосъдието
Дата: 11/05, 20:39

Още разчистват главен път Е-70, след като край Монтана се преобърна тир
Дата: 11/05, 20:35

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 20:30

Кая Калас: Всичко сочи, че Путин не е толкова силен
Дата: 11/05, 20:041 Коментар

Мъж загина след падане от високо в София
Дата: 11/05, 19:581 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия