Снимка Булфото
Има вече яснота кога ще бъде разпуснато Народното събрание и кога ще се проведат предсрочните избори. До броени дни трябва да стане ясно кога ще се проведат предсрочните избори и кои ще са министрите в служебния кабинет, който трябва да състави президентът Румен Радев. Както стана ясно още миналата седмица, БСП ще върне мандата за правителство в сряда, 5 май, веднага след като го получи от държавния глава.
Така вариантите за разпускане на парламента са 6 и 7 май, като очакванията са това да стане на 7, тъй като 6-и е официален празник – Гергьовден. С разпускането на Народното събрание се насрочват и изборите, като най-вероятната дата е 11 юли, но юристи не изключват и 4 юли, съобщи bTV.
Президентът трябва да успее да назначи и нова ЦИК, както депутатите му възложиха преди дни със спешните промени в изборното законодателство.
Вече има предположения кой може да оглави служебното правителство. Засега се спряга името на генерал Стефан Янев, който е секретар на Румен Радев. Той е съветник по национална сигурност и беше вицепремиер в служебния кабинет на Огнян Герджиков, пише burgas24.bg.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Повишаване на температурите и дъжд след обед във Варна
Дата: 12/05, 06:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 12/05, 05:50
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 12/05, 05:40
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 12/05, 05:30
Спортът по телевизията във вторник 12 май
Дата: 12/05, 05:00