НЗОК: Хартиени рецепти ще се издават и обработват до 31 май, след това - само електронни


10/05/2021, 12:36

илюстрация: Pixabay

Хартиени рецепти ще се издават и обработват до 31 май 2021 г., съобщиха от пресслужбата на Националната здравноосигурителна каса /НЗОК/. В днешния брой на Държавен вестник са обнародвани измененията в Наредба за условията и реда за предписване и отпускане на лекарствени продукти.

Предписването и отпускането на лекарствени продукти само с електронни рецепти влиза в сила не по-късно от 1 юни 2021 г., предаде Нова телевизия. 

Издадените от 1 до 6 май, включително, хартиени рецепти, се изпълняват по досегашния ред, което означава, че се изпълняват и рецептурни бланки на хартиен носител.

От НЗОК са информирали регионалните си подразделения да запознаят своевременно договорните си партньори - лекарите в първичната и в специализираната извънболнична помощ, както и работещите в аптеките.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Мартин Димитров: Предложените мерки срещу инфлацията са недостатъчни, но ги разбираме като начало на дебат
Дата: 11/05, 17:46

Добри новини за Любен Дилов от Италия - състоянието му се подобрява
Дата: 11/05, 17:37

Кръводарителска акция ще има в Белослав
Дата: 11/05, 17:27

Двама мотористи пострадаха при катастрофи в Кърджалийско
Дата: 11/05, 17:04

Министър Георги Пеев изиска подробни доклади за безопасността в жп транспорта
Дата: 11/05, 17:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия