Цената на бензина в САЩ достигна рекордно високо равнище


14/05/2021, 07:35

Снимка: Pexels

Рекордно поскъпване на бензина в САЩ. Цената на дребно достигна рекордно високо равнище от 2014 г. след спирането на работата на тръбопровода "Колониъл пайплайн", съобщи на сайта си Американската автомобилна асоциация, цитирана от ТАСС.


От момента на спиране на работата на тръбопровода миналия петък до вчера сутринта цените на бензина в страната нараснаха средно със 7 цента. Средните показатели за седмица достигнаха 3,02 долара за галон (или 3,785 л) - това са най-високите показатели от октомври 2014 г., уточнява асоциацията.

По нейни оценки в краткосрочен план колебанията в цените на дребно на бензина ще продължат. Връщането към нормалното ще стане успоредно с възобновяването на експлоатацията на тръбопровода.
По-рано агенция "Блумбърг" предупреди, че спирането на работата на обекта може да доведе до покачване на цените на горивата до най-високо равнище за последните 7 години.
"Колониъл пайплайн" обяви, че атаката срещу нейната система е извършена със зловреден вирус, който прониквайки в компютърната система, временно блокира работата й и шифрова данните докато жертвата на хакерите не изплати искания откуп.

По данни на американските медии, престъпниците са похитили 100 гигабайта данни и фирмата е била принудена да спре работа.
По тръбопровода "Колониал пайплайн", който свързва щата Тексас с щата Ню Джърси, се пренасят около 45 процента от горивото, използвано на Източното крайбрежие на САЩ.
Компанията вчера обяви, че работата на тръбопровода ще е напълно възстановена до края на деня.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ГДБОП: Фалшиви SMS съобщения за неплатени пътни глоби точат пари от сметките ви
Дата: 09/05, 12:40

Словашкият премиер пристигна в Кремъл за честванията на 9 май
Дата: 09/05, 12:30

Скъпи самолетни билети, отменени полети и затруднения по летищата в Европа
Дата: 09/05, 12:21

ФИФА: Ще има три церемонии по откриване на Световното първенство по футбол
Дата: 09/05, 12:10

Везенков и Олимпиакос ще играят срещу Фенербахче на полуфинал в Евролигата
Дата: 09/05, 12:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия