Снимка: Pexels
Жителка на Охайо спечели от лотария 1 млн. долара. Калифорния надмина всички благодарение на безпрецедентния излишък в бюджета на щата.
Властите на Калифорния предложиха щедри стимули на всички жители на щата, които пожелаят да се ваксинират срещу COVID-19. Срокът е средата на идния месец, когато се предвижда пълно отваряне на икономиката. Кампанията в размер на 116,5 милиона долара е нещо невиждано досега в Съединените щати.
Губернаторът на Калифорния, демократът Гавин Нюсъм, оглави акцията за убеждаване на скептичните към ваксините срещу коронавируса. Залага се не на санкции, а на бонуси. Сто милиона долара са заделени за първите два милиона калифорнийци, които се ваксинират, считано от 27 май.
"Всички получавате стимулационни карти за 50 долара и шанс за участие в теглене, при което 15 души ще получат награди от по 50 000 долара. Ще направим това на 4 юни и отново 15 души ще получат по 50 000 долара на 11 юни. На 15 юни ще раздадем още 15 млн. долара - по един милион и половина на 10 души", каза губернаторът на Калифорния Гавин Нюсъм.
В други щати предлагат билети за бейзболни мачове, стипендии за обучение и финансови награди.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 13/05, 00:40
"Монти Мес" с ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 13/05, 00:40
На 13 май отдаваме почит към паметта на Свети Георги Изповедник
Дата: 13/05, 00:30
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01
Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00