От днес учениците от пети до 11-и клас се връщат присъствено в клас


31/05/2021, 07:10

Снимка: Pexels

От днес учениците от пети до 11-и клас се връщат присъствено в клас. Това ще стане при прилагане на всички въведени вече противоепидемични мерки в училищата.

Освен дезинфекцията и носене на лични предпазни средства, контактите между отделните паралелки и класове трябва да се ограничават. Остава възможността при желание на родители децата им да продължат обучението си в електронна среда и след 31 май. Това става със заявление до директора на училището.

По преценка на директора към дистанционно обучение може да премине отделна паралелка, а при повишена заболеваемост - той може да предложи на регионалното управление на образованието и ресорния министър цялото училище да премине към обучение в електронна среда. Това обаче трябва да е съгласувано с родителите, обществения съвет и педагогическия съвет на даденото училище. Разрешението се издава от министъра на образованието.

По данни на МОН всички ученици ще завършат в срок. Годината ще се удължи само за 300 училища, които в края на 2020 година са прекъснали обучение.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Калфин за кабинета „Радев“: Ако има задкулисни договорки, бързо ще излязат наяве
Дата: 08/05, 20:30

Антон Кутев: Логиката на новите лица е, че имаме нужда от бързи действия
Дата: 08/05, 20:18

Изтеглени са близо 93% от левовите банкноти и монети
Дата: 08/05, 20:09

Фицо: Убеден съм, че вече се приближаваме към края на руско-украинския конфликт
Дата: 08/05, 19:58

Бойко Рашков: Не мога да повярвам, че това е същият човек, който излезе на площада с вдигнат юмрук и каза: „Мутри вън!“
Дата: 08/05, 19:541 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия