Нов мутирал щам засякоха в Япония


01/06/2021, 17:40

Снимка Pexels

Продължава откриването на нови щамове на Ковид по света. Властите в Кобе в Западна Япония съобщиха, че са изолирали нов мутирал щам на коронавируса у 50-годишен заразен мъж, предадава БТА.

Мъжът не е напускал Япония. Затова властите подозират, че мутацията е настъпила в тялото му. В същото време генетичният анализ насочва, че произходът на новия вариант е от британския. При него има същия риск от тежки симптоми и висок процент на разпространение.

По-рано на територията на Кобе, където е едно от най-големите международни пристанища в страната, бяха открити около 150 случая на заразяване с чужди щамове на новия коронавирус.

Общият брой на случаите на Ковид-19 в Япония надхвърля 750 000, а повече от 13 000 души са починали.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Спортът по телевизията в петък 12 юни
Дата: 12/06, 05:00

Пощенска банка, Сирма Груп Холдинг и Ethermind са големите победители в Transform IT Awards 2026
Дата: 12/06, 05:00

Хороскоп за петък: Телец - финансова стабилност; Рак - хармония; Везни - предизвикателства; Стрелец - преосмисляне; Водолей - здраве
Дата: 12/06, 04:30

Месец на банята в Mr.Bricolage – отстъпки до -20%!
Дата: 12/06, 04:10

На днешната дата в историята
Дата: 12/06, 04:00

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия