Байдън посреща Ангела Меркел в Белия дом на 15 юли


11/06/2021, 15:53

Редактор: Александър Дечев

e-mail: [email protected]

Кадър: БНТ

Американският президент Джо Байдън ще посрещне германския канцлер Ангела Меркел в Белия дом на 15 юли. Двамата ще обсъдят дълбоките двустранни отношения между страните, съобщава "Евронюз".

 

Новината бе обявена в първия ден от срещата на върха на Г-7 във Великоритания.

Байдън и Меркел ще обсъдят своя ангажимент за тясно сътрудничество по редица общи предизвикателства, включително справяне с пандемията COVID-19, справяне със заплахата от изменението на климата и насърчаване на икономическия просперитет и международната сигурност, основана на демократични ценности.

По времето на управлението на предишния американски президент Доналд Тръмп отношенията между двете страни се обтегнаха по въпроса за тръбопровода "Северен поток 2", но сега целта е всички противоречия да бъдат изгладени.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Никола Цолов с бронз на картинг шампионата по издръжливост в Хасково
Дата: 21/04, 23:21

Половин Шумен остана без вода днес след поредна авария
Дата: 21/04, 23:14

Трафик нюз: 22-годишният, задържан за убийството на баща си в Пловдив, е направил частични самопризнания
Дата: 21/04, 23:07

ЦСКА удари с 2:1 Лудогорец за Купата
Дата: 21/04, 23:001 Коментар

Дете е пострадало леко при катастрофата между двата трамвая в София
Дата: 21/04, 22:57

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия