БТА: Прокуратурата поиска от САЩ подробности за санкциите на трима българи


17/06/2021, 10:12

Колаж Булфото

"Петел" следи както се случва, след като САЩ наложиха санкции на редица българи. Днес има новина по казуса. 

Върховната касационна прокуратура поиска от Държавния департамент на САЩ повече информация по казуса, при който на трима българи бяха наложени санкции по закона "Магнитски", научи БТА от източници от прокуратурата. Става дума за бизнесмените Васил Божков и Делян Пеевски, и за подалия оставка зам.-председател на Националното бюро за контрол на СРС Илко Желязков.

Искането си българските разследващи са изпратили през Министерството на правосъдието и Министерството на външните работи. Те са поискали повече детайли за причините, поради които на тримата бяха наложени санкции. Преди две седмици прокуратурата обяви, че започва проверка на лицата, посочени от американските власти.

Имената на Божков, Пеевски и Желязков бяха посочени на 2 юни в доклад на САЩ, като по силата на закона "Магнитски" те вече са с наложени ограничения, както и свързаните с тях лица и фирми.

Санкциите предвиждат те да не могат да пребивават в САЩ, а фирмите им да не могат да извършват бизнес там. Също така са запорирани сметките им в американски финансови институции.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



В Тенерифе днес посрещат круиза с хантавируса
Дата: 10/05, 09:03

33 пожара са потушени в страната през денонощието
Дата: 10/05, 08:55

Трафикът на всички гранични преходи и пунктове със съседните държави тази сутрин
Дата: 10/05, 08:53

Между 30 и 40 процента повече ще ни струва почивката в Гърция това лято
Дата: 10/05, 08:48

Варненец: Докога ще чакаме трагедия? Пътят за "Виница" е опасен!
Дата: 10/05, 08:331 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия