България потвърди, че ще продължи да блокира присъединяването на Северна Македония към Европейския съюз


22/06/2021, 23:29

Страната ни бе представена на заседанието на СОВ от заместник-министъра на външните работи Румен Александров. Беше обсъдено актуалното състояние на процеса на разширяване на ЕС.

България потвърди пред Съвета на Европейския съюз, че ще продължи да блокира присъединяването на  Северна Македония към Европейския съюз. Заместник-министърът на външните работи Румен Александров направи това изявление на Съвета по общите въпроси в Люксембург.

Решението на Народното събрание за Северна Македония включва като условия пред Скопие отказ от териториални, малцинствени и исторически претенции към България, промяната на надписи и монументи, насаждащи омраза към България. Някои от западните страни обаче отново настояха процесът да продължи, предава Нова тв.

 „Още преди 1 година се обединихме около формалното начало на разговорите за присъединяване на Северна Македония и Албания. Време е най-после да се започне с това на практика. Няма да проявим абсолютно никакво разбиране към това, че тези необходими решения са помрачени от двустранни конфликти. Те нямат място в Европейския съюз. Може да се обсъждат в рамките на Общността, но си остават двустранни конфликти”, заяви Михаел Рот,  германски държавен министър за Европа.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Испания, Ирландия и Словения няма да излъчват "Евровизия" заради участието на Израел
Дата: 11/05, 16:23

Ще има достатъчно авиационно гориво на Летище Варна за полетите през лятото
Дата: 11/05, 16:23

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 16:10

Атидже Алиева-Вели: Отчитаме мерките, които „Прогресивна България“ предложи, като първи стъпки в правилната посока
Дата: 11/05, 16:05

Унгария иска да въведе еврото, но не изпълнява критериите
Дата: 11/05, 16:031 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия