Експерт по делото на Милен Цветков почина


24/06/2021, 20:24

снимка Булфото

Един от експертите по делото за смъртта на журналиста Милен Цветков почина. Това стана причина делото да се отложи до 1 септември. По време на днешното съдебно заседание се оказа, че новоназначеният психолог не е прегледал лично Кристиан Николов и няма как процесът да продължи. В комисията участват общо четирима експерти, предаде dnes.bg.

Според защитата на Николов психиатрично-психологическата експертиза е ключова за хода на делото, защото от нея ще стане ясно дали подсъдимият е причинил смъртта на телевизионния водещ умишлено, каквото е обвинението.

След нея се очакват пледоарии. В съдебната зала защитата на Николов поиска по-лека мярка "домашен арест", съобщи БНТ. Според адвокатите обвиняемият е в ареста твърде дълго време - година и два месеца, а при по-лека мярка нямало опасност да повлияе на разследването, тъй като всички свидетели вече са разпитани. Николов изтъкна, че няма криминално минало, а защитата допълни, че в затвора работи като раздава храна на затворниците.

Съдът обаче изтъкна, че от разпитите на вещите лица може да се направи извод, че Николов е с висока степен на обществена опасност и съществува риск да извърши нови престъпления.

Милен Цветков загина навръх Великден миналата година, докато чака на светофар в София. В колата му се вряза джипа на Кристиан Николов с близо 100 километра в час. Според прокуратурата по време на трагедията подсъдимият е бил употребил три вида наркотици. Ако бъде признат за виновен, 22-годишният Кристиан Николов може да получи от 15 до 20 години затвор, но и доживотен затвор.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40

Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36

Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29

Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14

Ясни са победителите в турнир по пожароприложен спорт във Варна
Дата: 08/05, 21:01

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия