МОН
Министърът на образованието и науката проф. Георги Вълчев назначи проверка на новоназначения заместник-министър Ася Панджерова във връзка със сигнали за конфликт на интереси. Случаят е свързан с нейни оценки на 12 проекта по програма „Еразъм+“ на стойност над 1,6 млн. евро, за които се твърди, че са печелени от фирми, свързани с нейния съпруг.
“Тези сигнали не ми бяха известни. Нека да приключи и обществото ще получи отговор. Всичко, което се потвърди или от върли, ще рефлектира върху работата на екипа”, заяви министър Вълчев, цитиран от БНТ.
Той подчерта, че няма да допуска компромиси с почтеността на администрацията и всеки ще понесе последствията си, ако бъде установено нарушение. Към момента проверката има за цел да изясни всички обстоятелства около дейността на Панджерова преди встъпването ѝ в длъжност.
Министър Вълчев е в Рилския манастир, където днес ще бъдат връчени наградите "Св. Йоан Рилски" на МОН. Престижните отличия се връчват зна директори на образователни институции за заслуги и принос за развитието на образованието в България.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Ladies Night с Man4Queen в Moonlight Varna
Дата: 23/07, 22:20
Риалити звезда падна от 28-ия етаж на хотел във Флорида и загина
Дата: 23/07, 22:16
Свинаров: България не е готова за война
Дата: 23/07, 22:10
Икономист: България е с най-големия бюджетен дефицит в ЕС
Дата: 23/07, 22:071 Коментар
Втори сръбски гражданин почина след катастрофата на пътя Симитли - Кресна
Дата: 23/07, 22:04