В Русе осъдиха застраховател да плати на родителите на загинало в катастрофа дете обезщетение от по 120 000 лева


29/06/2021, 03:26

снимка: Булфото

Присъдата може да се обжалва в двуседмичен срок.

Русенският окръжен съд осъди застрахователно дружество да плати на родителите на загиналото им при катастрофа дете обезщетение от по 120 000 лева, както и 20 000 лева на близначката на момиченцето.

Това съобщиха от Съдебната палата в крайдунавския град, предава Tvn.bg.

Пътното произшествие станало на 21 септември 2019 година. Х.Х. шофирал автомобил „Форд Фиеста“ по автомагистрала „Хемус“ в посока София. В колата били съпругата му, както и двете им петгодишни деца – близначки. Внезапно „Форд“-ът бил ударен от „Фолксваген Голф“, управляван от Р.Н. При произшествието първият автомобил се блъснал в мантинелата и се преобърнал по таван. Момиченцето изпаднало от „Форд“-а и починало на място.

Шофьорката на „Фолксваген“-а получила условна присъда от две години затвор с четири години изпитателен срок на 27 октомври миналата година. Тя имала сключена „Гражданска отговорност“ за автомобила към застрахователно дружество. Родителите и сестричката на починалото при катастрофата момиченце отправили към застрахователя писмени претенции, но в законовоопределения тримесечен срок не последвало плащане. Това ги мотивирало да се обърнат към съда.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Сребро за България от европейското по стрелба
Дата: 10/05, 23:07

На почивката: Барселона 2:0 Реал Мадрид
Дата: 10/05, 23:00

Белият дом: Тръмп пристига в Пекин в сряда вечерта
Дата: 10/05, 22:52

Променят движението в участък на АМ „Хемус“ в Ловешка област от утре
Дата: 10/05, 22:42

Дара блесна на червения килим на Евровизия с "кукерска" рокля
Дата: 10/05, 22:32

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия