Кадър и видео Нова Тв, vbox7.com
Енергиен експерт обясни дали има връзка между повишението на тока и задълженията на „Булгартрансгаз“. Антон Иванов от Българския енергиен и минен форум не вижда ефекта от либерализацията на свободния пазар на тока. Той смята, че обществото не е готово за това, не е проведена информационна кампания.
„Избираме между скъпо, по-скъпо и най-скъпо. Битовите потребители ще трябва да излязат извън регулирания пазар“, смята той. Въпреки това не се очаква режим на тока.
„За дълговете на „Булгартрансгаз“ се знаеше отдавна, става дума за неизпълнение на административни процедури. Няма връзка с цените на електрическа енергия и природен газ“, заяви по Нова Тв той.
Според него причината е, че не са спазени регламенти и изисквания по договора с „Аркад“, изпълнител на „Турски поток“, към когото има задължения.
„Трудно е да се обясни, че цените не трябва да се повишават, няма икономическа логика. КЕВР е направил доста, за да запази българския потребител. Повишението на цените касае само битовите потребители – с 4,4%. На свободния пазар ръстът е по-тежък“, обясни Антон Иванов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Масов бой в Симеоновград: 20-годишен младеж е с 4 отрязани пръста след удар с брадва
Дата: 11/05, 12:09
Задържаха непълнолетен без книжка след гонка край Варна
Дата: 11/05, 12:04
Проверяват зам.-министъра на образованието за конфликт на интереси
Дата: 11/05, 11:58
Издирват шофьор блъснал и убил домашно куче в Петрич
Дата: 11/05, 11:53
Microsoft маха Copilot от Windows 11 - как потребителският гняв принуди технологичен гигант да отстъпи
Дата: 11/05, 11:51