снимка pixabay
Систеемата за електронни рецепти вече работи с пълна пара.
Повече от 2.7 милиона електронни рецепти са били издадени през Националната здравно-информационна система от пускането в експлоатация на централизираната онлайн система за предписване и отпускане на лекарствени продукти, съобщават от "Информационно обслужване", предаде dnes.bg.
Модулът "Е-рецепта" работи от 6 февруари тази година. Средно на ден се издават по около 50 хиляди електронни рецепти, като през последните няколко дни се забелязва тенденция към увеличение до 80 хиляди на ден. До този момент фармацевтите са отказали да изпълнят само 53 електронни рецепти.
Лекарите, издали електронна рецепта, са над 4 500, а към системата успешно са се свързали близо 2 500 аптеки от цялата страна. Данните показват, че над 3 300 фармацевти успешно изпълняват предписаните по електронен път лекарства на пациентите.
Платформата за издаване на електронни направления отчита, че общопрактикуващите лекари, които работят със системата, са над 2 800 и са издали над 104 хиляди е-направления. Най-активни в издаването на е-направление са личните от София, Пловдив, Бургас и Варна.
Близо 90 хиляди са пациентите, които са получили електронен вариант на направлението.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 07/05, 02:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 07/05, 02:00
Неймар се извини за шамара
Дата: 07/05, 02:00
Червено злато „събужда“ сърцето
Дата: 07/05, 01:40
Спортал: Отборът на Берое изпада по служебен път
Дата: 07/05, 01:30