Едва 15% от българите са напълно ваксинирани срещу К19


10/07/2021, 14:22

снимка Булфото

Едва 15 процента от българите са си поставили първа и втора доза ваксина срещу К19. 

 

Въпреки това вместо да се увеличават, желаещите да се имунизират у нас намаляват. На много места в страната има изнесени мобилни пунктове,  където българите могат да са имунизират. Страната ни също така дава възможност всеки да избира ваксината, за разлика от много други страни.

Дежурните екипи на РЗИ още от рано сутринта започват работа като поставят всички видове ваксини, одобрени за употреба в ЕС.

"За голямо съжаление, тенденцията за слаб интерес към имунизирането продължава. Въпреки всички наши усилия - създаване на мобилни екипи, изнесени имунизационни кабинети, тенденцията се запазва", коментира пред bTV Юлия Димитрова, която ваксинира в градския парк в Ямбол.

Тя обясни, че масово хората не идват да си поставят втората игла, въпреки че са си сложили вече първата доза.
"Има случаи, в които седим, докато изразходим отворения флакон. За голямо съжаление, има вероятност ваксини да се бракуват. Имаме 20 флакона "АстраЗенека", чийто срок изтича в края на месеца. Ако тенденцията се запази, по всяка вероятност ще има и други видове ваксини, които ще бъдат бракувани заради изтекъл срок на годност, коментира Димитрова.

Тя обясни, че медицинските екипи се чувстват разочаровани от този факт, защото са положени много усилия, а достъпът до препаратите е максимално улеснен.

Днес регионалните здравни инспекции в София, Плевен и Велико Търново също организират мобилни ваксинационни пунктове.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



ЦИК обяви новите депутати, заемащи местата на избраните в правителството
Дата: 08/05, 16:22

ЕК с указания за риска от затруднения в доставките на самолетно гориво
Дата: 08/05, 16:17

Румънската валута девалвира: Без евро Румъния бие България по инфлация с 60 %
Дата: 08/05, 16:16

На живо: Първото заседание на правителството на Румен Радев
Дата: 08/05, 16:05

Тир се запали в движение на АМ "Тракия"
Дата: 08/05, 16:04

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия