снимка: Boubacar Amadou Cisse, Уикипедия
В 49 от тях ще се гласува с машини.
Изборният ден продължава до 20:00 с възможност за удължаване с един час.
Вотът в Турция се провежда без ограничителни мерки. Задължително е само носенето на маски. Разрешено е събирането на хора. В Истанбул има 25 секции, а в 8 от тях се гласува с машини.
Запечатването на секциите вчера се бавеше заради липсващи членове на секционни комисии, но в късния следобед ЦИК излезе с решение да се изисква присъствието само на двама души от СИК, предава БНР.
Така всички секции, за които отговаря консулството ни – 65, бяха запечатани към 21:00 ч. снощи. Изключение имаше с една секция в „Арнавуткьой“, в която бяха сбъркани протоколите и се изпращаха отново в последните часове на деня.
При откриването на изборния ден днес се изисква присъствието на мнозинството от членовете на комисията.
На миналия вот в Турция гласуваха около 25 000 души, а сега се очаква те да бъдат двойно повече. Не се очаква да има опашки. Единствената неизвестна е как гражданите с български паспорти ще се справят с машинното гласуване, особено възрастните и тези, които не могат да четат кирилица-
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 11/05, 19:00
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 19:00
Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 19:00
Спартак пусна в продажба билетите за градското дерби при дублиращите отбори
Дата: 11/05, 18:59
Деси Добрева: 85-годишната баба Атанаска ми завеща мисия
Дата: 11/05, 18:46