БСП може да предложи служебния кабинет да стане редовен


14/07/2021, 11:42

кадър Нова тв

БСП обмисля да подкрепи идята на Мая Манолова сега действащото служебно правителство да стане редовно. Това стана ясно от думите на зам. шефа на соцпартията Атанас Зафиров пред Нова телевизия.

"Възможен вариант е", допусна той. В същото време се застрахова, че "вариантите са много, най-малкото трябва първо да се допитаме до партията и до нашите партньори, и до другите политически сили". Преди ден пък червеното ръководство обяви, че няма да подкрепи обявения от лидера на "Има такъв народ" Слави Трифонов проектокабинет.

За да се стигне до трансформацията на служебното правителство в редовно трябва да изтече законовата процедура - първите две формации ИТН и ГЕРБ, да върнат мандатите си и третият да бъде връчен на БСП. Това се случи в началото на май, заради което се случиха и предсрочните парламентарни избори на 11 юли.

"Навремето имаше един въпрос "Кой предложи Пеевски". Сега бих попитал "Кой предложи Василев за премиер". Не става ясно на какъв форум е взето това решение. Не става ясно и кой застава зад него", критикува заместника на Нинова формацията на Трифонов.

"Това, което ви гарантирам, че ще бъде направено, е, че ще влезем в режим на диалог. Всичко ще бъде сложено на масата, пред очите на цялото общество и където му е мястото – в българския парламент. Не от ефира на телевизията, не от прозореца на джипката", допълни Зафиров.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



14 души дариха кръв доброволно във Варна днес
Дата: 08/05, 18:10

Французинът Пол Мание спечели първия етап от Giro d’Italia от Несебър до Бургас
Дата: 08/05, 18:00

16 екипажа от страната ще участват в 29-ото Класик рали „Нептун“ във Варна
Дата: 08/05, 17:53

Автобус №46 във Варна ще се движи с ново разписание в делничните дни
Дата: 08/05, 17:40

България с най-голям капацитет за съхраняване на електроенергия в батерии на Балканите
Дата: 08/05, 17:35

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия