Стотици са в неизвестност след катастрофалните наводнения в Западна Европа


17/07/2021, 10:33

кадър: БНТ

Спасителните и издирвателни акции продължават.


Загиналите са над 120 души, 103 са само в Германия. Това е най-големият брой жертви при природно бедствие в страната от почти 60 години насам. Сред загиналите са и 12 обитатели на дом за инвалиди, залети внезапно през нощта. 1 300 души се изчезнали в район южно от Кьолн. Канцлерът Ангела Меркел ще посети тежко пострадалия район Шулд в неделя.

В Белгия обявиха 20 юли за ден на траур. Жертвите в страната са най-малко 20 и още толкова се издирват. Крал Филип и кралица Матилде посетиха един от засегнатите райони - град Пепинстер.

Според белгийските медии, 40 000 души са без ток. Проливни дъждове заляха и Нидерландия, Люксемург и Швейцария. Европейски лидери смятат климатичните промени за причина за катастрофалните наводнения.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 11/05, 01:50

Роберто Баджо: Исках да изчезна. Беше огромен срам
Дата: 11/05, 01:30

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 01:20

Днес е празникът на Шумен
Дата: 11/05, 01:00

На 11 май имен ден празнуват Кирил, Киро, Кирчо, Кирана, Кика, Методи
Дата: 11/05, 00:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия