Кадър Ruptly, vbox7.com
Новината за арестите в Ешвайлер бе съобщено лично от регионалния премиер на западната провинция Северен Рейн - Вестфалия Армин Лашет. Той изрази възмущение от ограбването на домове в толкова критичен момент.
Ешвайлер, близо до Аахен, е изключително тежко засегнат от наводненията, предава БТА.
"Вбесявам се, когато чуя, че хора се връщат в опустошените си жилища, за да открият, че мародери са откраднали и малкото, което им е останало", каза Лашет по телевизията.
В част от засегнатите райони продължава да има опасност за населението. Мобилната връзка на места все още не е възстановена.
Сградата на кметството на Тел Авив междувременно бе осветена тази вечер в цветовете на германското национално знаме в знак за солидарност с Германия, пострадала от най-тежките наводнения в живата памет.
Кметът Рон Хулдай поднесе съболезнования на германския народ и му пожела бързо възстановяване от ужасното природно бедствие.
По-рано израелският президент Ицхак Херцог също изрази солидарност с Германия и й предложи помощ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Премиерът: Първото заседание на новото правителство ще е още днес
Дата: 08/05, 12:45
Иван Бакалов: Радев може да свърши като Виденов
Дата: 08/05, 12:25
Социолог: ГЕРБ и ДПС са по-меката опозиция. Това е опит да пресекат реваншистки устрем
Дата: 08/05, 12:18
Гюров предаде властта на Румен Радев, завеща му и специална папка
Дата: 08/05, 12:15
Фалшиви съобщения за глоби от КАТ крадат пари и лични данни
Дата: 08/05, 12:041 Коментар