Колаж Pexels, Нова Тв
18-годишният българин пренаписа историята на родното плуване с достигането си до този финал, но тази сутрин не успя да повтори плуването си от полуфинала, дори и от сериите.
Миладинов записа време от 51.49 секунди, след като вчера постигнатото 51.06 му осигури четвърто време преди финала. Той плува по-бързо дори и в първата серия преди два дни, но днес остана далеч от най-доброто си време.
Въпреки последната позиция в този финал, самото достигане на 18-годишния Миладинов сред осемте най-добри в тази класическа дисциплината е страхотен успех за родния спорт.
Иначе победата отиде при световния рекордьор Кайлъб Дресел от САЩ, който подобри собственото си най-добро постижение. Това е човекът, сочен от всички за големия наследник на Майкъл Фелпс в американското плуване.
Той очаквано водеше голяма битка с европейския шампион Кшищоф Милак от Унгария, която завърши с убедителните за подобен финал 23 стотни в полза на американеца.
Дресел свали собствения си световен рекорд с постигнатите 49.45 секунди, докато Милак остана с резултат от 49.68, предава corner.dir.bg.
Бронзовият медал отива при Ное Понти от Швейцария, който даде резултат от 50.74. Медалистите Дресел, Милак и Понти бяха единствените, които във вчерашните полуфинали постигнаха по-добро време от Миладинов.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Шестима пострадали след масово падане на втория етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 20:09
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 20:00
Стрелба по автобус на градския транспорт в Перник
Дата: 09/05, 19:40
Хандбалният Спартак дръпна с 1:0 в серията за бронза
Дата: 09/05, 19:31
Давид Иванов: Най-важното беше да изиграя съчетанието си както трябва
Дата: 09/05, 19:31