Кадър: БНТ
Според него прилагането на такъв план ще доведе до по -високи данъци и цени за много ежедневни стоки. "Америка, ограбват те посред бял ден, време е да се събудиш!", обобщи Тръмп.
Това заяви бившия държавен глава Доналд Тръмп, цитиран от БГНЕС. "Докато всички спите, радикалните демократи прокарват това, което ще остане в историята като комунистически план от 3,5 трилиона долара за унищожаване на Америка. Това законодателство е атака срещу нашия народ, общността и американската мечта", заяви Тръмп.
Във вторник Сенатът на Конгреса на САЩ гласува с 69 на 30 гласа за одобряване на плана за развитие на инфраструктурата на страната в размер на 1,3 трилиона долара, съгласуван от Белия дом и двупартийна група от Сената. Проектът предвижда отпускане на 110 милиарда долара за изграждане на мостове и пътища, 11 милиарда долара за програми за сигурност на транспорта. Още 39 млрд. долара се планират да бъдат похарчени за модернизиране на обществения транспорт.
Документът предвижда и данъчни облекчения за производителите, използващи възобновяеми енергийни източници, изпълнението на програми за улесняване на достъпа до висше образование. Предвижда се увеличение на разходите за здравеопазване, образование и опазване на околната среда. Членовете на управляващата Демократическа партия гласуваха за документа, докато републиканците гласуваха против.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кремъл повтори думите на Путин, че войната върви към своя край
Дата: 12/05, 15:40
Химикали, излети в канализацията, може да са довели до взрива край детска градина в Горна Оряховица
Дата: 12/05, 15:30
Кузман Илиев: Вървим към Виденовото време
Дата: 12/05, 15:23
Василев: Предложените законови промени няма да намалят цените и могат да доведат до обратен ефект
Дата: 12/05, 15:17
Модева: Бюджетът за реклама на България е доста ограничен в сравнение със съседните страни
Дата: 12/05, 15:09