Дайнов: Очакванията са правителство да има с третия мандат


24/08/2021, 15:34

Булфото

Изненадваща  прогноза направи Евгений Дайнов.

Нарастват шансовете за формиране правителство с връчването на третия мандат, смята политологът проф. Евгений Дайнов. Пред журналистите в пресклуба на БТА във Велико Търново той коментира, че за това има две причини, цитира новини.бг.

Първата е, че трите партии от които се очаква да формират правителство са направили стъпка назад и са дали знаци в началото на седмицата, че трябва да се говори за да се постигне общ резултат, посочи Дайнов. Втората предпоставка, според него е, че, ако партията "Има такъв народ" иска да задържи разумните и опитните хора в своите редици и да запази своите разумни гласоподаватели, вече си дава сметка, че трябва да се влезе в преговори за да се направи правителство.

"Избори през октомври или ноември за нов парламент ще бъдат катастрофални, защото хората ще накажат политиците, които не могат да единодействат, а при ниско гласуване, каквото и да се излъчи като парламент няма да има особена легитимност", подчерта Дайнов.

По думите му, обществените очаквания са да бъде даден мандатът на най-малката партия в парламента "Изправи се.БГ! Ние идваме!", защото те са най-сговорчиви и не са декларирали "горене на мостове" нито към БСП, нито към "Има такъв народ", нито към Демократична България.

Това би бил разумен ход, защото не са необходими повече истерии в българската политическа система, коментира политологът.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Лавров: Няма да има милост за Запада
Дата: 08/05, 13:13

Демерджиев пое управлението на МВР
Дата: 08/05, 13:10

Делото „Хасърджиев“: Прокуратурата настоява за по-тежки мерки
Дата: 08/05, 13:04

Радев маха шефа на ДАНС
Дата: 08/05, 12:58

Урсула Фон дер Лайен с първо послание към Румен Радев
Дата: 08/05, 12:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия