Кадър Риа
Осиротяло бяло мече дойде да живее при хората в Красноярск, Русия.
Малкото полярно мече може да е осиротяло и да е дошло в полярното село Диксон в Красноярската територия, каза Андрей Горбан , директор на парка Роев Ручей в Красноярск .
"Мечето търси майка си. За трети ден той седи на едно място, почти не си тръгва. Добре изглежда, пухкаво е. Но майката, изглежда, няма да дойде. Тя не би могла да се откаже от детето си на 2 години, значи нещо се е случило.", написа Горбан. на страницата си във Фейсбук.
Във видеото, публикувано на страницата му, тъжното мече не се движи сред камъните на фона на жилищни сгради.
В коментарите към публикацията Горбан отбелязва, че зоологическата градина следи ситуацията и е готова да приеме при мечето, но решението за съдбата на животното от Червената книга се взема от федералните власти.
На севере Красноярского края осиротевший белый медвежонок пришел к людям https://t.co/nMxs2gDDfx pic.twitter.com/fSwJYlKebI
— РИА Новости (@rianru) September 27, 2021
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Новият кабинет полага клетва
Дата: 08/05, 07:00
Адресите без ток днес във Варна и региона
Дата: 08/05, 07:00
Предимно слънчево по Черноморието
Дата: 08/05, 06:00
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 05:20
Спортът по телевизията в петък 8 май
Дата: 08/05, 05:00