Адвокат Марковски: Няма комбинации свише за освобождаването на Брендо


04/10/2021, 10:26

кадри: Нова телевизия, Булфото

При освобождаването на Брендо няма комбинации свише, то е на абсолютно законно основание, тъй като конституцията на Украйна казва, че украински гражданин, който е извършил престъпление извън територията на страната, не подлежи на връщане. Това каза в студиото на Нова телевизия адвокат Марин Марковски.

В момента Евелин Банев-Брендо не е български гражданин, а украински, защо в Украйна двойното гражданство няма по закон, обясни Марковски. Възможностите да изтърпи наказанието си в три страни за наркотрафик са той самият да напусне държавата или тя да бъде приета в ЕС.

Категорично ще има много хора, които сага ще искат да станат украински граждани, защото е близо и е удобно, коментира адвокат Марковски след създадения прецедент.

 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Издирват 49 бивши работници на "Химко", за да си получат заплатите
Дата: 09/05, 16:30

Официално откриване на сграда C-max center - Варна
Дата: 09/05, 16:30

Александър Николов ще играе за иранския Фулад Сирджан на финалите за азиатската Шампионска лига
Дата: 09/05, 16:21

Спецакция на СДВР: 19 арестувани
Дата: 09/05, 16:03

Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 15:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия