снимка: Булфото
Причината – Средиземноморски циклон, който се премества на изток през полуострова и ще определя времето и у нас през следващите дни.
Чувствително захлаждане предстои в близките дни, в комбинация с валежи и временно усилване на вятъра. 22° е най-високата максимална температура днес - в Благоевград, Сандански и Велико Търново.
Утре с умерен североизточен вятър ще прониква по-студен въздух и максималните температури съществено ще се понижат: в по-голямата част от страната ще са между 12° и 17°. Ще преобладава облачно време. На много места, все още главно в Западна България, ще има валежи от дъжд, предава БНТ.
И по Черноморието ще бъде облачно, но само на отделни места ще превали слаб дъжд. Ще духа умерен североизточен вятър, а вълнението на морето ще бъде около 4 бала.
Облачно ще бъде и в планините, по билата – и мъгливо. На много места, главно в масивите от западната половина от страната, ще има валежи от дъжд, над 2000 метра - от сняг.
Ще бъде и много ветровито с умерен, временно силен вятър от юг-югоизток. Максималните температури в курортите – от 4° на Алеко до 13° в Банско.
Предимно слънчево ще остане и утре в Европейска Русия, в Югозападна Франция и на Пиренейския полуостров. Превалявания ще има в северните райони на Британските острови. Проливни валежи и гръмотевични бури се очакват по Централното Средиземноморие, както и в западната половина от Балканите. Причината – Средиземноморски циклон, който се премества на изток през полуострова и ще определя времето и у нас през следващите дни.
До края на тази и в началото на новата седмица ще се задържи облачно и дъждовно. Ще има и райони със значителни валежи. В Северна и Източна България ще бъде и много ветровито. Сутрешните температури ще се повишат, за разлика от дневните, които чувствително ще се понижат и очакванията са в събота да бъдат с около 10° по-ниски.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:201 Коментар
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02