Редактор: Виолета Николаева
e-mail: [email protected]
Днес се получи едно голямо недоразумение. Бяха пуснати 10-15 протестиращи в министерството, имаше и хора от фирмите, но не можаха да дойдат всички собственици, и хората си тръгнаха, обясни по 7/8 тв Валентин Граматиков - служебен зам.-министър на МРРБ.
"Хората бяха употребени втози протест. В пътния бранш има един аванс от 1.5 милиарда, който в момента не се използва по предназначение. И има един от 365 млн. за обекти в строителни дейности. Но това са аванси за строителство на пътна инфраструктура. Но в същото време държавата дължи на пътния бранш 220 млн фактурирани и още 710 млн, на които предстои фактуриране. В бранша има пари, които са в повече от това, което им се дължи. Във времето на подписване браншът е бил в зависимо положение.
Договорите са обвъзрдзани с бюджета, без той да е гарантиран от държавата. Пътният бранш не може да се откаже от договорите, защото ще търпи санкции. Хората от протеста са в някакви отношения с пътни фирми. Те нямат договорни отношения с министерството. Ако сумираме платеното по участъци, по които се извършват дейности, около 1,4 милиарда са изплатени под формата на аванси. Има фирми, които не са получавали аванси. Вероятно са ги принудили да се търсят парите от министерството. В други има концентриран голям финансов ресурс, който е мъртъв или е използван по договори за дейности незнайно кога."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Антон Кутев: Логиката на новите лица е, че имаме нужда от бързи действия
Дата: 08/05, 20:18
Изтеглени са близо 93% от левовите банкноти и монети
Дата: 08/05, 20:09
Бойко Рашков: Не мога да повярвам, че това е същият човек, който излезе на площада с вдигнат юмрук и каза: „Мутри вън!“
Дата: 08/05, 19:541 Коментар
40 милиона са вече подписите за изгонването на Мбапе от Реал Мадрид
Дата: 08/05, 19:43