снимка: Hayden Schiff, Уикипедия
Сегашният президент на САЩ Джо Байдън се обадил по телефона на Клинтън, за да му пожелае бързо оздравяване, съобщи Белият дом.
Бившият президент на САЩ Бил Клинтън вероятно ще бъде изписан от болницата в неделя, съобщи в изявление неговият говорител Анхел Урена, цитиран от АП.
Клинтън, който беше хоспитализиран във вторник поради сепсис, беше настанен в интензивното отделение и ще остане за една нощ, за да продължи да приема антибиотици преди очакваното изписване, каза неговият говорител.
"Базираният в Калифорния медицински екип поддържа постоянна комуникация с медицинския екип на президента в Ню Йорк, включително неговия кардиолог. Надяваме се скоро да го приберем", заяви Урена.
Инфекцията е била засегнала кръвообращението на Клинтън, но той се подобрява и не е изпадал в септичен шок, потенциално животозастрашаващо състояние.
Бившият президент e в добро настроение, а при него е съпругата му Хилари. Дъщеря му Челси не е там.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Обявиха нова обществена поръчка за многоетажен паркинг в Шумен
Дата: 06/05, 01:30
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 01:10
Днес е Ден на храбростта и празник на Българската армия
Дата: 06/05, 01:00
Лятна занималня „Шампиони и приятели“ – лято, изпълнено с игри, спорт и нови приятелства!
Дата: 06/05, 00:40
Освен Георги на 6 май имен ден празнуват и Генчо, Гоце, Йовко, Галя, Гергана, Гинка, Йова, Йовка
Дата: 06/05, 00:30