Германия поведе след гол от дузпа

Дата: 29/06, 23:39

кадър: БНТ 3

Германия и Дания играят при резултат 1:0 в сблъсъка помежду си от 1/8-финалите на Евро 2024 в Дортмунд. Мачът бе прекъснат за около 25 минути заради страхотна гръмотевична буря над стадиона, но играта отново е подновена.

Юлиан Нагелсман е избрал да започне мача с Кай Хавертц на върха на атаката и Льорой Сане и Джамал Мусиала на крилата. Илкай Гюндоган ще действа зад гърба му, а в средата на терена ще си партнират Тони Кроос и Роберт Андрих.

Втората част започна с шок за Германия. "Червеният динамит" отбеляза чрез Йоаким Андерсен в 49-ата минута, но и този гол бе отменен след намесата на ВАР заради засада в хода на атаката, предава Спортал.

По-малко от минута по-късно събитията се пренесоха пред другата врата и Йоаким Андерсен се оказа грешникът за гостите. При центриране на Раум топката се удари в ръката му, ситуацията бе прегледана от видеоасистентите и Майкъл Оливър посочи бялата точка - дузпа. Кай Хавертц изпълни наказателния удар и отбеляза за 1:0.