Хандбалният Спартак взе четвърта победа

Дата: 23/10, 18:52

Снимка ХК Спартак

Хандбалистите на Спартак взеха четвърта победа поред в държавното първенство за мъже. Подопечните на Веселин Станков спечелиха срещу Добруджа с 41:23 (22:12) срещата си от петия кръг в залата на Първа езикова гимназия във Варна.

„Съперникът е с подмладен състав, но ние подходихме сериозно и отговорно. До 15-ата минута бързо натрупахме преднина след добри разширени контраатаки и след това увеличавахме аванса си. Развоят на мача ми позволи да пусна всички състезатели в игра и интересно е, че всеки от тях, без вратарите, вкара гол“, заяви за „Петел“ треньорът на варненския тим Веселин Станков.

Голмайстори за победителите: Йордан Попов - 8, Любомир Митков – 6, Владимир Даскалов – 5, Живко Георгиев, Димитър Стоянов и Здравко Славов – по 4, Живко Димов – 3, Александър Николов – 2, Мартин Димов, Евгени Пантелеев, Милен Жеков, Владимир Няголов и Велизар Филипов – по 1.