Снимка Pixabay
Новата седмица започва с хладно време. През нощта над страната ще бъде ясно, а вятърът в повечето райони временно ще стихне. Минималните температури ще бъдат между 1° и 6°, малко по-високи по морския бряг, а в отделни високи полета и котловини, предимно на Западна България, до минус 2°, в София около 1°.
Утре ще бъде предимно слънчево, но в сутрешните часове на места в низините и котловините ще има мъгла. Вятърът от изток-североизток ще се усили до умерен и по-късно през деня на крайните източни райони ще се образува ниска облачност. Максималните температури ще бъдат между 9° и 14°, в София около 10°.
Над Черноморието ще бъде предимно слънчево, но по-късно през деня ще се образува ниска облачност. Вятърът от изток-североизток ще се усили до умерен. Максималните температури ще са 12°-13°. Температурата на морската вода е 15°-17°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала, прогнозира дежурният синоптик от НИМХ пред БТА.
Над планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа умерен до силен изток-югоизточен вятър. Максималната температура на 1200 метра ще е около 6°, на 2000 метра - около 0°.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Как се прави здрав корем
Дата: 22/04, 02:00
Дъжд от "падащи звезди" може да се наблюдава тази нощ
Дата: 22/04, 02:00
Синът на Марадона: Допускаше грешки и плащаше за тях
Дата: 22/04, 01:30
Училище в Шумен, закрито преди 17 години, става център за подкрепа на деца и техните родители
Дата: 22/04, 01:00
22 април: Международен ден на Земята
Дата: 22/04, 00:30