Русенка на три пъти се оказа длъжник на столичната топлофикация без никога да е живяла в София


26/10/2021, 07:41

Редактор: Юлия Георгиева 

e-mail: [email protected]

кадър Нова тв

Русенка, която никога не е живяла в София, дори и под наем, се оказа длъжник на столичната топлофикация. Частен съдебен изпълнител налага запор на банковата й сметка, а най-странното е, че това не й се случва за първи път - и преди се е борила със същата столична топлофикация, разказва Нова тв. 

Цанка Димитрова научава преди две седмици, че банковата й сметка е запорирана. След проверка се оказало, че дължи пари.

"Никога не съм живяла в София, нито пък съм имала имот там. Кацала съм няколко пъти само на столичното летище", разказва жената. 

През 2015 година топлофикация я съди за 6000 лева, но доказала, че няма как да дължи тези пари.

Сега обаче топлофикация я съди за 9000 лева. За щастие само няколко дни по-късно дружеството сваля запора от Димитрова и се очаква взетите от банковата й сметка пари да бъдат възстановени. Но заедно с добрата новина, дошла още една, но лоша - оказва се, че Топлофикация има още едни претенции към жената. 

В отговор от дружеството казва, че грешката идва от годините, когато са се използвали в документите само имена без други индентификационни данни. Впоследствие грешката е мултиплицирана в последващите документи. 

"Как съвпадение на имена, в някакъв предишен живот ли съм живяла в София? Ще заведа този път аз дело срещу Топлофикация, за да си понесе последиците и да си плати за причинените ми щети", коментира жената. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Връчиха "Златна палма" на режисьора Питър Джаксън
Дата: 12/05, 23:37

Еквадорец спечели четвъртия етап на Джирото
Дата: 12/05, 23:28

Нора Недкова отпадна от Hell’s Kitchen преди големия финал
Дата: 12/05, 23:21

Треньорът на Карлос Насар стана баща на рождения му ден
Дата: 12/05, 23:14

Букмейкърите дават големи шансове на песента Bangaranga на Дара
Дата: 12/05, 23:07

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия